2. ročník – 2014

Junior ČEZ Cup 2014

2. ročník turnaje mladších přípravek

Dne 21. 6. 2014 se na hřišti Rapidu Psáry konal druhý ročník neoficiálního mezinárodního mistrovství ČR nejmenších fotbalistů.

Turnaj byl uspořádán pro hráče ročníku narození 2007 a mladší. Můžeme bez nadsázky říci, že tak kvalitně obsazený turnaj je v celé fotbalové sezoně unikátní. Turnaje se zúčastnilo 13 nejlepších českých ligových družstev, Slovensko bylo zastoupeno týmy Spartak Trnava a AS Trenčín a Polsko reprezentovala Wisla Krakov.

Abychom ukázali kvalitu obsazení turnaje, na hřišti v Psárech se sešly kluby: AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, Bohemians 1905, FK Mladá Boleslav, Viktoria Plzeň, FK Dukla Praha, FK Junior Teplice, Viktoria Žižkov, Dynamo České Budějovice, FC Hradec Králové, Vysočina Jihlava, MFK Vítkovice a černý kůň turnaje národní družstvo sestavené z hráčů Rapidu Psáry a Čechoslovanu Dolní Jirčany.

Již zahájení turnaje se stává unikátní a jedinečnou psárskou tradicí. Před nastoupenými družstvy vystupují s krátkým programem děti z místní školky. Celkově můžeme hodnotit průběh celého turnaje velmi pozitivně. Krásné počasí, profesionálně zvládnutá organizace ve všech fázích turnaje, nezapomenutelné výkony všech hráčů, skvělé hlasité a slušné fandění diváků.

Nyní pár údajů k výsledkům turnaje. Celým turnajem bez zaváhání suverénně prošel bez porážky tým Slavie Praha, za ním skončil tým Bohemians 1905 a na místě třetím se umístil společný tým Psár a D. Jirčan. Čtvrtá byla Viktorka Žižkov, pátá Sparta Praha. Musím zmínit, že náš tým zdolal Spartu Praha 4 : 2.

Za zmínku stojí, že nejlepší střelec turnaje byl „psárovák“ Michal (Miky) Kroupa, který vstřelil soupeřům 28 gólů.

Také závěrečné vyhodnocení a zakončení turnaje mělo důstojnou úroveň. Před nastoupenými družstvy a za přítomnosti více než 500 diváků se vyhlášení výsledků turnaje profesionálně ujal známý reportér Petr Vichnar. Byly rozdány poháry, medaile, diplomy a upomínkové předměty hráčům, trenérům a nejlepším divákům. Těmi byli vyhodnoceni rodiče hráčů z Trenčína. Ceny předávali za obec starosta Milan Vácha a místostarostka Vlasta Málková, za Rapid Psáry Pavel Kuka a za hosty poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová.

Na závěr chceme poděkovat svým sponzorům, a to jmenovitě Skupině ČEZ, Obecnímu úřadu Psáry, panu Adámkovi z Domova Laguna Psáry za poskytnutí šaten a uvaření výborných obědů pro hráče, pitný režim zajistila společnost KOLI – Sodovkárna Kolín a Petr Vaverka, společnost Hawle poskytla stany. Rád zmíním podporu současného trenéra Dukly Praha Luboše Kozla, který kluky podpořil během zápasu.

Význam turnaje byl potvrzen příjezdem štábu České televize, která pořídila krásný záznam do regionálního zpravodajství. V rámci celkového hodnocení chceme poděkovat všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě a průběhu turnaje, výboru Rapidu Psáry, trenérům, fanouškům a rodičům našich fotbalistů.

Již druhý rok se nám podařilo uspořádat nejkvalitnější fotbalový turnaj mladých nadějí. Věřím, že takovéto akce přispívají ke zviditelnění naší obce. Představte si, že i v Trnavě, Trenčíně a Krakově vědí, kde leží Psáry, jaký se tam hraje na krásném hřišti špičkový fotbal a jací jsou tam skvělí a přátelští fandové!